Kolejne efektowne zwycięstwo Kolektywu II
Contributed by brokul on 10-10-2010 o godz. 23:34:02
W niedziele drugi zespół Kolektywu połakomił się na polepszeniu humoru działaczom klubowym.

Forza Wrocław - Kolektyw II 2-5 (0-1)
Gole dla Kolektywu: Zawada 2, Szyna, Kogut, Spajder

Mecz został rozegrany na stadionie przy Sztabowej .Murawa jak to na sztabowej bywa - wygladała z boku bardzo obiecująco i w gruncie rzeczy była całkiem niezła ,gdyby nie fakt , że boisko było twarde i piłka odbijała się na nim jak na kauczuku. Na szczęście nie jestem zmuszony tylko i wyłącznie narzekać na murawę i na przeszkadzający skwar , wiatr , moskity czy co tam jeszcze gdyż ……..koniec świata - ten mecz udało się wygrać!

75 : Piotr za Zawadę

O przeciwniku za wiele nie wiedzieliśmy - ot zespół ze środka tabeli. Trochę byłem zaskoczony, że grali dość mało jak na B klasę: dzidą. W pierwszej połowie wymieniali podania, zgrywali do środka, potem środek zgrywał na boki i nic im z tego nie przychodziło. Całkiem spora była w tym zasługa dobrze grającej dziś obrony. Zawada szarpał na prawym skrzydle, a Krzysiek zgodnie z zaleceniami trenera wywalczał długie piłki zgrywając do środka. Należy docenić kunszt wrzutek z rogów Zawady zarówno z lewej jak i z prawej strony - piłki były bite bardzo mocno i na fajnej wysokości ok 2,5 - 3 metry, czyli w zasięgu strzału. Około '40 minuty szybka akcja na lewym skrzydle zakończyła sie zgraniem do środka, gdzie Szyna precyzyjnym mocnym strzałem (w kuluarach zwanych strzałem z Krokodyla)z ok. 20 metrów otworzył wynik meczu. Ataki przeciwników były dość niemrawe i w prosty sposób przerywane przez dwójkę stoperów oraz wysoko grającego bramkarza Kolektywu. Należy podkreślić, że coraz bardziej zwężaliśmy pole gry i nie było aż takiej luki jak w poprzednich meczach.
Druga połowa zaczęła sie od naszych huraganowych ataków i przeciwnik nie mógł wyjść z połowy ewentualnie wybijając na oślep. Jak to bywa w takich sytuacjach 2 pierwsze strzały na bramkę naszego bramkarza przyniosły dwa gole Przy pierwszym doszło do wysokiej wrzutki i zagrania na "aferę", co przy dziwnym zachowaniu piłki i przeleceniu całego pola karego i delikatnego minięcia się bramkarza z piłką skończyło sie strzeleniem do pustej bramki z długiego rogu przez napastnika Forzy. Druga bramka to dziesięcina płacona za grę linią: po stracie w środku i szybkim zagraniu prostopadłej piłki napastnik odwrócony przodem do piłki czubkiem buta z ok 16 metra posyła futbolówkę obok interweniującego bramkarza. Wynik 1:2 był niesprawiedliwy dla dobra futbolu więc Kolektyw zabrał się do roboty. I co to był za powrót! W ciągu kilku minut udało nam strzelić 4 bramki! Najpierw po bardzo mocno i dobrze bitej piłce wzdłuż pola karnego (ziemią w dodatku - progres! ) Zawad strzela z bliskiej odległości. Następna bramka to kunszt Spidera, który zrobił to co do niego należało - po dostaniu piłki na skrzydło szybkim zwodem zmylił pierwszego obrońce Forzy następnie wykorzystując szybkość przechodzi na tempo kolejnego defensora oraz ładnym strzałem po długim rogu strzela obok rozpaczliwie broniącego bramkarza. Kolejna bramka była dość ciekawa i rzadko spotykana. Po bardzo mocnym rogu Zawady bramkarz zachowuje się dokładnie tak, jak w podręcznikach pisze się by bramkarz się nie zachowywał i w dziwaczny sposób sam sobie strzela bramkę próbując ją wybić w pole karne. Nice try sir! Kogut również połakomił się na gola - po kolejnej świetnej piłce po ziemi wzdłuż pola karnego udało mu się dopaść zabłąkane dziecko pędzące przez pole karne Forzy.
Cieszy fakt, że bramki zdobywamy po dokładnie tym, co ćwiczyliśmy na czwartkowym treningu: szybka kombinacja środek - bok wypuszczenie piłki na skrzydło i mocne dośrodkowanie po ziemi. To takie proste i skuteczne. Żadne tam kondomy na 10 metrów wysokości, jakieś strzały z zerowego kąta i inne cuda, ale to właśnie ta prosta kombinacja przyniosła nam 2 łatwe bramki. Stoperzy coraz lepiej się rozumieją i pojawiają się już zalążki sprawnej komunikacji z bocznymi obrońcami. Ludzie wiedzą co mają robić na boisku i coraz rzadziej zderzają się czołami.
Treningi coś jednak panowie dają i linia coraz sprawniej moim zdnaniem funckjonuje. Wiadomo, zdarzają się małe wpadki ale koniec końcow uważam, że jest progres w grze.

Pozdrawiam ,
Brokuł

"Kolejne efektowne zwycięstwo Kolektywu II" | Logowanie/Założenie konta | 2 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Kolejne efektowne zwycięstwo Kolektywu II (Wynik: 1)
przez Zawada dnia 11-10-2010 o godz. 11:43:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Swietna relacja, Brokół :)

Ja tylko wprowadzę małą erratę - bramka strzelona bezpośrednio z rzutu rożnego była bramką na 3:2 dla Kolektywu, strzelona jeszcze przed bramką na 4:2 przez Spidera :) Bramkarza można usprawiediwlić tym, że może spodziewał się kolejnej mocnej piłki na dalszy słupek, jak to były bite wszystkie poprzednie i pozostawił niepilnowany krótki, i stąd zaskoczenie i spóźniona reakcja w postaci złapania piłki dopiero we własnej bramce. Ale to wszystko bez znaczenia, cieszy kolejna wygrana, pierwsze punkty na wyjeździe i to od razu komplet, cieszy coraz lepsza dyspozycja całej ekipy, i to jak ktoś powiedział w szatni - że nie ma u nas słabszych ogniw. Każdy daje z siebie wszystko. W pierwszej połowie byliśmy świetnie poukładani i nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na żadne składne akcje i w efekcie na zagrożenie pod naszą bramką - stąd owoc - zero straconych bramek :) W drugiej połowie moment dekoncentracji i straciliśmy w kilka chwil dwie bramki, a niewiele brakowało, i to był moim zdaniem decydujący moment w całym meczu, kiedy tylko cud nas uratował przed stratą bramki na 3:1, kiedy to piłka bezkarnie przeleciała pół metra wzdłuż linii bramkowej, gdzie na szczęście nie czychała żadna nieoczekiwana noga. A później popis naszej skuteczności co w końcowym efekcie pozwoliło nam drugi raz w tym sezonie odtańczyć taniec zwycięstwa.

2:5 ~70min - Kogut

Jeszcze należy podkreślić świetną pracę arbitra, nie popełnił żadnego błędu, pozwalał grać i przerywał grę tylko kiedy wymagała tego sytuacja. Właściwie w tym trochę pomogliśmy, bo mecz z Forzą był czystym meczem, co przełożyło się brak kartek i w efekcie ładne widowisko dla oka.

Niepokoi trochę sytuacja, która czeka nas w najbliższym meczu, będziemy mocno zdekompletowani i trzeba będzie dać z siebie jeszcze więcej, aby wygrać. Ale wszystko w naszych nogach :) Wierzę w powrót Karola, może Przemek w końcu się pojawi, a kogoś uda się zarejestrować i będzie gitara ;)

Do zobaczenia i dzięki za świetny mecz. Hej!