Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

60016317
odsłon strony od 2006-03-26

Jeszcze nie teraz
Posted on 04-06-2018 o godz. 11:32:51 Seniorzy

Nie tak miał wyglądać ligowy pojedynek Kolektywu z bierutowską Widawą. Grając w mocno okrojonym składzie musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.

Przyzwyczailiśmy się, że przez większość sezonu nie możemy skorzystać z optymalnej kadry. Jednak podczas meczu z Bierutowem mieliśmy ją BARDZO mocno przetrzebioną. W stosunku do środowego starcia z Wartislavią brakło: Bartosza Książkowskiego, Mateusza Brzęczka, Michała Papiernika i Patryka Drożyńskiego. Szczególnie absencja tego ostatniego wyraźnie odbiła się na naszych poczynaniach ofensywnych. Bierutów przyjechał do Radwanic zdeterminowany i trzeba przyznać, że to goście byli bliżej zdobycia gola w pierwszej połowie. Raz obili słupek, a raz ratował nas Marek Niedomagała. Najlepszą okazję dla Kolektywu zmarnował Dodo, kiedy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Do przerwy bez goli.

W drugiej części worek z bramkami się rozwiązał. Przyjezdni wykorzystali niefrasobliwość w defensywie czerwono-czarnych i w odstępie między 56', a 61' zdobyli dwa gole. Odpowiedzieliśmy stosunkowo szybko trafieniem Marcina Muraszkiewicza, lecz minutę potem było już 3:1. Na 10' przed końcem dośrodkowanie Murka z rzutu wolnego wykorzystał Tomasz Kosztowniak i tym samym złapaliśmy kontakt. Podeszliśmy wówczas wysoko, narażając się na kontrataki. Niestety, wynik nie uległ już zmianie.
Widawa wygrała z nami zasłużenie i tym samym zapewniła sobie utrzymanie w Klasie Okręgowej. My w obliczu tylu absencji zaliczyliśmy i tak nie najgorszy występ. Za tydzień odbywamy pauzę, jednak wszystkie oczy piłkarskich Radwanic zwrócone będą w stronę Strzelina. Tam Strzelinianka podejmie Mirków Długołękę, który w ostatni weekend zapewnił sobie awans do IV Ligi. Serdecznie gratulujemy! Strzelin musi to spotkanie wygrać, aby liczyć się w grze o pozostanie w lidze.

Kolektyw - Widawa Bierutów 2:3 (0:0)
Bramki dla nas: Muraszkiewicz, Kosztowniak (as. Muraszkiewicz)
Sędziował: Jasina z asystentami
Widzów: Ok. 100
Kadra: Niedomagała - Szpyra, Gruszecki, Libecki, Stawiarz - Muraszkiewicz, Mróz (kpt), Papiernik, Kamiński, Dodo (68' Wojdon), Siudak - Kosztowniak