Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

56455968
odsłon strony od 2006-03-26

Tylko i aż punkt
Posted on 29-05-2018 o godz. 10:55:13 Seniorzy

Przed starciem z faworyzowanym Zachodem Sobótka remis bralibyśmy w ciemno. Tymczasem można śmiało powiedzieć, że otarliśmy się w tym meczu o wygraną.

Kontuzje i sprawy losowe sprawiły, że kadra Kolektywu na ten mecz była nieco przetrzebiona. Na prawej obronie zaczął Mariusz Szpyra, a w środku pola zobaczyliśmy Dominika Koterbę vel Dodo. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do przyjezdnych. Mieliśmy sporo problemów z przedostaniem się pod bramkę rywala. Za to przeciwnik groźnie atakował głównie za sprawą niezwykle szybkich skrzydłowych. Kilka razy w stresujących momentach ratował nas bramkarz Marek Niedomagała, a w innej sytuacji przyjezdni obili słupek. W 37' szczęście już nam nie dopisało. Po kornerze zawodnik Sobótki uderzył głową i musieliśmy wyjąć futbolówkę z siatki. Do przerwy 0:1.

W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie odmieniony Kolektyw. Sunęliśmy z kolejnymi atakami, ale brakowało dokładności. Bramkę życia mógł zdobyć Arkadiusz Gruszecki, który z własnej połowy próbował lobować golkipera Zachodu. W tym wypadku gości uratowała poprzeczka. W 68' udało się wyrównać. Patryk Drożyński dograł przed pole karne do Mateusza Brzęczka, a ten ładnym półwolejem ulokował piłkę w siatce. Po stracie bramki Zachód ruszył nieco do przodu. Ofiarne interwencje Arka Gruszeckiego i Bartosza Książkowskiego uchroniły nas od straty gola numer dwa. W 82' pojedynek z bramkarzem przegrał Marcin Muraszkiewicz, a w 90' Marką Niedomagałę uratował słupek. W ostatniej akcji meczu wyborną okazję zmarnował jeszcze Muro. Nasi zawodnicy byli zdania, że futbolówka minęła linię bramkową, lecz sędzia asystent był innego zdania.
Ciężko tego dnia walczyliśmy i wyszarpaliśmy punkt. Czy można było ugrać coś więcej? Na pewno tak, ale trzeba mieć świadomość, że równie dobrze to Zachód mógł wyjechać z Radwanic z pełną pulą. Remis nie jest zły. Ligowa tabela spłaszczyła się niesamowicie i tak naprawdę każdy nasz następny mecz będzie meczem o życie. Najbliższy już w środę o godz. 18.00 przy ul. Gitarowej we Wrocławiu. Tam o punkty powalczymy ze zdegradowaną już Wratislavią Wrocław i na pewno nie będzie to spacerek.

Kolektyw - Zachód Sobótka 1:1 (0:1)
Bramka dla nas: Brzęczek
Sędziował: Banaszak z asystentami
Widzów: Ok. 150
Kadra: Niedomagała - Szpyra (75' - Wojdon), Gruszecki (kpt), Książkowski, Stawiarz - Muraszkiewicz, Dodo (86' - Kamiński), Mróz, Brzęczek, Siudak - Drożyński

W miniony weekend świetny mecz zagrali młodzicy, którzy pokonali 4:2 WKS Śląsk Wrocław III. Nie poszczęściło się trampkarzom, którzy ulegli 5:3 Energetykowi Siechnice. Również juniorzy starsi musieli uznać wyższość przeciwnika. Mimo prowadzenia do przerwy 3:1 przegrali 3:4 z Sokołem Smolec.