Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

56237892
odsłon strony od 2006-03-26

Derby dla Kolektywu!
Posted on 15-05-2018 o godz. 10:21:16 Seniorzy

W derbowym starciu z Energetykiem Siechnice nie brakowało elementów, za które wszyscy kochamy piłkę nożną. Mecz przepełniony był boiskową walką, wieloma sytuacjami podbramkowymi, efektownymi paradami bramkarzy oraz nerwówką do ostatniej minuty. Najważniejsza informacja to jednak zwycięstwo Kolektywu, które może okazać się bezcenne w kontekście walki o utrzymanie.

Po kilkutygodniowej przerwie do bramki czerwono-czarnych wrócił Niedomagała. Reszta składu była identyczna jak w meczu z Żórawiną. Zaczęliśmy bardzo mocno i na samym początku stworzyliśmy sobie dwie dobre sytuacje podbramkowe, lecz szczęścia zabrakło Muraszkiewiczowi i Brzęczkowi. Energetyk zagrażał nam głównie po groźnie bitych stałych fragmentach gry. W 20' z rzutu wolnego dośrodkowywał Chodorski. Piłka trafiła pod nogi Muraszkiewicza, który zagrał wzdłuż bramki. Niepilnowany Papiernik bez problemu wpakował ją do siatki, czym ucieszył licznie zgromadzonych kibiców. Nieco łatwiej zrobiło się w 34', gdyż boisko z powodu kontuzji musiał opuścić lider środka pola gości - Józefowicz. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą.

8 sekund. Właśnie tyle czasu potrzebował Energetyk w drugiej połowie, aby wyrównać. Poszła akcja prawą stroną, a Niedomagałę pokonał Yakavenka. Wówczas nasze ataki jakby na chwilę przycichły, lecz przyjezdni nie potrafili tego wykorzystać. W 66' wyborną sytuację zmarnował Drożyński, kiedy to z kilku metrów nie trafił w pozornie łatwej sytuacji. Szybko mogło się to zemścić. Po błędzie defensywy groźny strzał oddał przeciwnik, ale Niedomagała dobrze sparował to na rzut rożny. Akcję meczu przeprowadziliśmy w 78'. Mijał długim podaniem uruchomił Muraszkiewicza. Ten wbiegł między obrońców i uderzeniem lewą nogą przy słupku po raz kolejny dał nam prowadzenie. Brawo Muro! W dalszej kolejności cofnęliśmy nieco, groźnie kontrując. Na 3:1 podwyższyć mogli Mróz i Drożyński, ale strzelali niecelnie. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe, lecz udało się dowieźć prowadzenie do końca.
Potrzebowaliśmy tych punktów jak ryba wody. Na szczęście po ciężkich boju mogliśmy dopisać trzy oczka do swojego konta. Spotkanie na pewno mogło podobać się kibicom, którzy na stadionie w Radwanicach zjawili się w liczbie około trzystu. Nad odpowiednim zabezpieczeniem zawodów czuwali miejscowi policjanci, za co należą im się podziękowania. Na szczęście na trybunach panował spokój i obyło się bez ekscesów. Tego dnia w Radwanicach pojawili się m. in. prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski i dyrektor sportowy Śląska Wrocław Dariusz Sztylka. Po raz pierwszy w historii wygraliśmy oba ligowe mecze z Energetykiem w jednym sezonie. Walka o utrzymanie nadal trwa i my nie składamy jeszcze broni. Szykuje się naprawdę emocjonująca końcówka sezonu. Oby była to końcówka z happy-endem...

Kolektyw - Energetyk Siechnice 2:1 (1:0)
Bramki: Papiernik, Muraszkiewicz – Yakavenka
Sędziował: Sylwestrzak z asystentami
Widzów: Ok. 300
Kadra: Niedomagała - Książkowski, Mijał, Gruszecki, Stawiarz - Muraszkiewicz (87' - Szpyra), Papiernik (kpt) (69' - Mróz), Chodorski, Brzęczek, Siudak (49' - Dodo) – Drożyński

W niedzielę udany występ zaliczyły także nasze dziewczyny. Po heroicznej walce i bramce Patrycji Zachariasz w końcówce meczu, zremisowały z wiceliderem ligi - LUKS Ziemią Lubińską. W sobotę z dobrej strony pokazały się też drużyny młodzieżowe Kolektywu. Młodzicy pokonali mocny FC Wrocław Academy 3:1 po dwóch golach Kryjoma i jednym Czaji. Trampkarzom brakło sił w starciu z rywalem z Jelcza-Laskowic, choć prowadzili do przerwy 3:1, to ostatecznie przegrali 3:5. Warto jednak wspomnieć, że w tej drużynie dominują chłopcy z rocznika 2005! Gole w tym meczu zdobyli: Griesa, Huk i Rydzyński. Dobry występ zaliczyli także juniorzy, którzy wygrali 2:0 z Widawą Bierutów. Nie przeszkodził im w tym fakt, że od 48' grali w dziesiątkę. Do siatki przeciwnika dwa razy trafił Krajewski.