Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

60108970
odsłon strony od 2006-03-26

Jak nie idzie, to nie idzie
Posted on 11-05-2018 o godz. 11:58:36 Seniorzy

Czy można było przywieźć coś więcej z Żórawiny, aniżeli dobre wrażenie z pierwszej połowy? Można było. Niestety nie zrobiliśmy tego i sytuacja w tabeli czerwono-czarnych zaczyna się robić nieciekawa.

Spotkanie w Żórawinie zaczęło się dla nas wybornie, kiedy to Patryk Drożyński z zimną krwią wykorzystał błąd miejscowych. Generalnie tego dnia dużo biegaliśmy, staraliśmy się grać szybko i to nam wychodziło. Bardzo dobrą okazję do podwyższenia rezultatu zmarnował Muraszkiewicz i niedługo potem zemściła się ona. Naszą niefrasobliwość w tyłach wykorzystali miejscowi i było 1:1. Następnie w kilku sytuacjach przed stratą gola uratował nas Abratkiewicz, po czym ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Akcję z lewej strony skutecznie wykończył Drożyński. Na przerwą schodziliśmy więc z jednobramkową przewagą.

Gdybyśmy drugie 45 minut zagrali przynajmniej w połowie dobrze jakie pierwsze, to o końcowy wynik nie musielibyśmy drżeć. Niestety już od początku to gospodarze przejęli inicjatywę i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji z czego dwie zamienili na bramki. W 59' przegrywaliśmy zatem 3:2 i to my musieliśmy gonić wynik. Niby były chęci, a za bardzo pod bramką przeciwnika nie poszaleliśmy. Na uwagę zasługuje na pewno strzał Gruszeckiego, który był nieznacznie chybiony. 3:2 dla Żórawiny utrzymało się już do końca.

Coś się zacięło i w sumie sami nie wiemy co. Szkoda, bo nawet z takiego trudnego terenu mogliśmy wywieźć choćby punkcik. Znowu czegoś jednak zabrakło. Już w niedzielę o godz. 11.00 w Radwanicach gościć będziemy Energetyk Siechnice w ramach gminnych derbów. Ich sytuacja jest równie skomplikowana co nasza, gdyż tracą do Kolektywu zaledwie punkt. Szykuje się ciężkie starcie.
W sobotę mamy dużo też trochę grania u nas. O 10:00 młodzicy podejmą FC Wrocław Academy III. Trampkarze zagrają o 12:30 z Dwójką Jelcz-Laskowice, a o 15:00 juniorzy starsi zmierzą się z Widawą Bierutów. Na drugi dzień w niedzielę o godz. 17.00 dziewczyny zagrają z LUKS Ziemią Lubińską. Zapraszamy!

KS Żórawina - Kolektyw 3:2 (1:2)
Bramki (Kolektyw): Drożyński 2
Sędziował: Kucharczyk z asystentami
Widzów: Ok. 120
Skład: Abratkiewicz - Książkowski, Gruszecki, Mijał, Stawiarz - Muraszkiewicz (70' - Dodo), Chodorski, Papiernik (kpt) (75' - Mróz), Brzęczek (80' - Wojdon), Siudak - Drożyński