Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

60002350
odsłon strony od 2006-03-26

Solidny Kolektyw w Wielką Sobotę
Posted on 02-04-2018 o godz. 10:22:26 Seniorzy

Piłkarze Mirosława Drożyńskiego nie kazali nam długo czekać na swoje pierwsze wiosenne zwycięstwo. Po nerwowym meczu wywieźli oni bardzo cenne trzy punkty z Kobierzyc.

Przystąpiliśmy do tych zawodów bez kompleksów i szybko staraliśmy się narzucić swój styl gry. Groźnie było już w pierwszych minutach, kiedy Siudak wybiegł do prostopadłego podania z lewej strony, ale nie udało mu się minąć biegnącego obok obrońcy. W 12' otworzyliśmy wynik. Z rzutu wolnego wrzucał Chodorski. Bramkarz gospodarzy zderzył się ze swoim defensorem przy próbie łapania piłki i ta wypadła mu z rąk. Najbliżej akcji był Gruszecki, który wpakował ją do bramki z najbliższej odległości. Rywal starał się jak najszybciej otrząsnąć i zagrażał nam głównie poprzez dobrze bite stałe fragmenty gry. Po jednym z kornerów na wyżyny umiejętności wspiął się Abratkiewicz, kiedy instynktownie wybronił groźną główkę. Odpowiedzieliśmy ładnym strzałem z dystansu Kosztowniaka, z którym poradził sobie bramkarz miejscowych. Gdy wydawało się, że dowieziemy prowadzenie do przerwy, podobnie jak przed tygodniem, tracimy gola w 42'. Zawodnik miejscowych zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka odbiła się tak niefortunnie od kępy i zmyliła Abratkiewicza. Pierwsza połowa zakończyła się zatem wynikiem 1-1.

W drugiej części oglądaliśmy dużo gry w środku pola. W 62' udało się przeprowadzić akcję bramkową. Kontratak rozpoczął Brzęczek, który zagrał do Papiernika. Ten ostatni posłał piłkę do Drożyńskiego, a Patryk huknął mocno, nie dając tym samym szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Wówczas nieco cofnęliśmy się, szukając okazji do kontr. W jednej z nich Drożyński próbował z dystansu, ale na posterunku był golkiper miejscowych. Ostatnie 15 minut to już wyraźna przewaga GKS-u. Na szczęście dzięki ofiarności defensorów, udało się dowieźć korzystny rezultat do końca, choć raz uratowała nas poprzeczka.
Bardzo cieszy fakt, że po raz kolejny udało się nam nawiązać walkę z faworyzowanym przeciwnikiem. Przypomnijmy, że po pięciu kolejkach rundy jesiennej mieliśmy na koncie okrągłe zero punktów. Teraz po dwóch starciach wiosną zgromadziliśmy trzy oczka. Przed nami jeszcze starcia z drugim i trzecim zespołem w tabeli, także znowu nie wyjdziemy na boisko jako faworyt. A może to i dobrze? Przecież to rywale muszą... My tylko możemy.

GKS Kobierzyce - Kolektyw 1:2 (1:1)
Bramki (Kolektyw): Gruszecki i Drożyński
Sędziował: Dzikon z asystentami
Widzów: Ok. 70
Skład: Abratkiewicz - Książkowski, Gruszecki, Mijał, Stawiarz - Brzęczek (90' + 1 - Kamiński), Mróz (kpt) (55' - Papiernik), Chodorski, Siudak (83' - Dodo), Kosztowniak (86' - Wojdon), - Drożyński (75' - Szpyra)