Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

61924213
odsłon strony od 2006-03-26

Sekundy dzieliły od remisu...
Posted on 28-03-2018 o godz. 09:34:05 Seniorzy

Mimo tego, że minęło już trochę od meczu, ciężko jest napisać coś sensownego. Z jednej strony trzeba oddać przeciwnikowi jego wyższość. Z drugiej zaś fakt, iż remis był na wyciągnięcie ręki, nie daje ciągle spokoju. Trzeba więc podnieść głowę do góry i wierzyć, że następnym razem będzie lepiej.

W ostatnią niedzielę w samo południe w Siechnicach, rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Fajfera. Na boisko wybiegły jedenastki Kolektywu i Mirkowa Długołęka. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli przyjezdni, którzy jesienią rozbili nas aż 6-2. I to właśnie przeciwnik od samego początku starał się kontrolować grę. Niby był więcej przy piłce, jednak dobrze ustawialiśmy się w obronie, toteż rywal nie mógł sforsować zasieków postawionych przez czerwono-czarnych. Sytuacja skomplikowała się nam nieco w 25', kiedy kontuzji doznał bramkarz Marek Niedomagała. Jego miejsce między słupkami zajął Tomek Abratkiewicz. Pierwsza połowa była generalnie przepełniona ostrymi starciami bez większej ilości okazji podbramkowych. Dopiero 42' wynik otworzył były zawodnik Kolektywu Grzegorz Korecki. Wyszedł on do prostopadłego podania i pewnie ulokował piłkę w siatce. Na przerwę więc schodziliśmy przegrywając jedną bramką.

Druga część to już istny piłkarski rollercoaster. Zaczęliśmy nieco śmielej atakować i w 53' doprowadziliśmy do wyrównania. Ze stojącej piłki z bocznego sektora boiska dorzucał Chodorski. W zamieszaniu podbramkowym przytomnością umysłu wykazał się Szpyra, który już w swoim debiucie zdobył gola. Gratulujemy! A jeżeli już o debiutach mowa, to również bardzo udany występ zaliczyła nasza nowa fizjoterapeutka Kasia Krzemińska. W wielu przypadkach jej fachowa opieka i szybka ocena sytuacji stały się nieocenione. A miała tego dnia pełne ręce roboty, gdyż mecz do najłagodniejszych nie należał.
Po golu wyrównującym zwietrzyliśmy swoją szansę i w 59' wyszliśmy niespodziewanie na prowadzenie. Chodorski bił mocną piłkę z rzutu rożnego. Błąd bramkarza spowodował, że znalazła się ona w siatce. Niestety, nasza radość trwała zaledwie dwie minuty. Mirków wyrównał po wstrzeleniu futbolówki w nasze pole karne i niefortunnym rykoszecie od obrońcy Kolektywu. Ostatnie 20 minut to już huraganowe ataki przyjezdnych. W wielu sytuacjach sprzyjało nam szczęście oraz dobrymi interwencjami popisywał się Abratkiewicz. Wyszliśmy z kilkoma groźnymi kontrami, a najlepszą sytuację miał chyba Brzęczek, jednak źle przyjął piłkę. W ostatniej już akcji meczu po dośrodkowaniu z lewej strony nasz obrońca zatrzymał futbolówkę ręką. Rzut karny na gola zamienili przyjezdni i to oni zgarnęli pełną pulę.
Szkoda, bo od wywalczenia punktu dzieliły nas sekundy. Co prawda przeciwnik mógł rozstrzygnąć zawody już dużo wcześniej, jednak porażka w takich okolicznościach boli podwójnie. Nasi piłkarze bardzo się tego dnia naharowali, lecz tym razem nie było im dane sprawić niespodzianki. Punktów będziemy szukać w Wielką Sobotę w Kobierzycach, gdzie znowu nie będziemy faworytem.

Kolektyw - Mirków Długołęka 2:3 (0:1)
Gole (Kolektyw): Szpyra i Chodorski
Sędziował: Fajfer z asystentami
Widzów: Ok. 100
Kadra: Niedomagała (25' - Abratkiewicz) - Książkowski, Gruszecki, Mijał, Stawiarz - Wojdon (70' - Siudak), Chodorski, Mróz (kpt) (88' - Libecki), Szpyra (70' - Kosztowniak), Brzęczek (85' - Kamiński) - Drożyński

Nie powiodło się też naszym dziewczynom, które przegrały po dobrym meczu w Nowej Rudzie 2:1. Gola po asyście Patrycji Nagajek zdobyła Patrycja Zachariasz