Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

48996142
odsłon strony od 2006-03-26

Nic nie trwa wiecznie...
Posted on 14-11-2017 o godz. 10:01:02 Seniorzy

Niedzielna wyprawa do Bierutowa nie wypadła okazale. Wróciliśmy z bagażem trzech goli, strzelając zaledwie raz. Mimo tego dalej znajdujemy się w środkowych rejonach tabeli.

Znowu zmagaliśmy się z kilkoma istotnymi absencjami. Spowodowane one były chorobą oraz pauzami za kartki. W związku z tym trener musiał dokonać kilku przetasowań w składzie. Początek nie zapowiadał wielkiego widowiska. Graliśmy bardziej z tyłu i liczyliśmy na kontrataki. I faktycznie parę takich okazji było, lecz byliśmy tego dnia strasznie niedokładni. Nasze dośrodkowania nie docierały do celu i bardzo często lądowały za bramką. Do tego grę utrudniała grząska murawa w Bierutowie, ale w tym wypadku warunki były takie same dla obu drużyn. Gospodarze otworzyli wynik po akcji z prawej strony w 34'. Niedomagała miał strzał na ręce, ale nie zdołał go podbić. Mogliśmy wyrównać tuż przed przerwą. Dobrym pressingiem zmusiliśmy bramkarza Widawy do błędu, lecz trochę się pogubiliśmy w tej akcji i musieliśmy się obejść smakiem.

O ile w pierwszej połowie nasza gra jako tako wyglądała, to po przerwie kompletnie się pogubiliśmy. Mieliśmy spory problem z grą piłką, a rywale konsekwentnie nacierali na naszą bramkę. W 57' podwyższyli wynik po strzale w krótki róg. Poprzedziła to seria błędów indywidualnych. Odpowiedzieliśmy groźnym uderzeniem Chodorskiego, które jednak było minimalnie chybione. Chwilę później tracimy gola numer trzy, a od straty czwartego uratował nas słupek. W końcówce Fafa był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym, a arbiter wskazał na ,,wapno”. Sam poszkodowany okazał się pewnym egzekutorem jedenastki. Już w doliczonym czasie na bramkę uderzał Wojdon, ale kopnął tam gdzie był ustawiony bramkarz.
Passa siedmiu spotkań bez porażki została przerwana. Trochę szkoda, bo Widawa wcale nie była poza naszym zasięgiem. Gracze z Bierutowa zagrali z większą wiarą i konsekwencją, co im się opłaciło. W najbliższy weekend pauzujemy, a 25 listopada zakończymy rundę meczem w Strzelinie.

Widawa Bierutów – Kolektyw 3:1 (1:0)
Bramka dla nas: Fafa
Sędziował: Zalewski z asystentami
Widzów: Ok. 100
Skład: Niedomagała - Kamiński, Mijał, Książkowski, Siudak - Mróz (kpt), Brzęczek (72' - Dodo), Chodorski, Wojdon, Stawiarz (76' - Muraszkiewicz) - Fafa

***
Również nasze dziewczyny zeszły z boiska pokonane. Tym razem musiały uznać wyższość Chrobrego Głogów. Na porażkę 3:0 na pewno miały wpływ absencje kilku zawodniczek.