Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

49027552
odsłon strony od 2006-03-26

Derbowy dreszczowiec z happy-endem
Posted on 16-10-2017 o godz. 11:47:28 Seniorzy

Spotkanie derbowe między Energetykiem, a Kolektywem nie zawiodło sympatyków lokalnego futbolu. Oglądaliśmy żółte i czerwone karki. Byliśmy także świadkami ładnych goli i spektakularnych parad bramkarskich. Nie zabrakło także emocji do ostatnich sekund. Najważniejsze jest jednak, że wyszliśmy z tego starcia zwycięsko.

Wyjazdowy mecz z lokalnym rywalem mogliśmy rozpocząć wybornie. W dogodnej sytuacji groźnie strzelił Fafa, ale bramkarz Energetyka sparował na bok to uderzenie. Potem gospodarze zaczęli zagrażać naszej bramce, a czynili to głównie przy okazji stałych fragmentów gry oraz zagrań w boczne sektory boiska. Derby okraszone były przyśpiewkami miejscowych fanów. Kibice Siechnic odpalili też dwukrotnie race na trybunach. W 25' stadion na chwilę zamilkł. Po małym ping-pongu w okolicach szesnastki rywala, do piłki dopadł Fafa i posłał ją tuż przy długim słupku. Rywal chciał szybko zareagować, jednak defensywa czerwono-czarnych grała tego dnia niezwykle ofiarnie. W 43' wyszliśmy z kontrą trzech na dwóch. Brzęczek celnie podał do Fafy, a ten przytomnie ulokował futbolówkę w siatce po raz drugi. Pierwsza połowa mogła się skończyć bajecznie. W końcówce faulowany w polu karnym był Malinowski. Strzał z rzutu karnego Mroza obronił bramkarz, a jak nasz zawodnik zbierał się do dobitki, to sędzia zarządził przerwę... Wywołało to spore protesty graczy Kolektywu, jednak po meczu sprawdziliśmy najnowsze przepisy, z których wynika, iż arbiter podjął jak najbardziej słuszną decyzję.

Drugą część miała zupełnie inne oblicze. Obejrzeliśmy w niej Kolektyw zagubiony i mający problemy z wyjście z własnej połowy. Gospodarze w 60' po akcji prawą stroną zdobyli bramkę kontaktową i cały czas groźnie atakowali. Piłka niebezpiecznie fruwała nad naszym polem karnym, a blok obronny z Niedomagałą w bramce dwoił się i troił, żeby nie skapitulować po raz drugi. Kilka razy było naprawdę blisko, lecz Maro wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. Broniliśmy się w zasadzie całym zespołem. Zawodnicy ofensywni harowali również w defensywie. Nieco łatwiej zrobiło się w 84', kiedy za drugą żółtą kartkę zszedł z boiska lidera środka pola siechniczan - Józefowicz. Sędzia doliczył 5 minut, które trwały chyba wieczność. Właśnie w tym doliczonym czasie Fafa pomylił się nieznacznie, strzelając głową. Z wielką ulgą i radością przyjęliśmy końcowy gwizdek.

Było to nasze pierwsze ligowe zwycięstwo nad Energetykiem w historii derbów na ich terenie. Okupione zostało hektolitrami wylanego potu na boisku, a także ogromną nerwówką. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie zagraliśmy wybitnego meczu, ale tym razem to fortuna nam sprzyjała. Trzeba teraz wyciągnąć niezbędne wnioski i skupić się na kolejnych rywalach, a pierwszym z nich będzie ekipa z Jelcza-Laskowic.

Energetyk Siechnice - Kolektyw 1:2 (0:2)
Bramki: Bogacki - Fafa 2
Sędziował: Sarżyński z asystentami
Widzów: Ok. 150
Skład: Niedomagała - Książkowski (75' - Kamiński), Gruszecki, Mijał, Siudak - Mróz (87' - Dodo), Papiernik (kpt), Chodorski, Malinowski (83' - Stawiarz), Brzęczek (70' - Korecki) - Fafa (90+1' - Wojdon)
***

Wiodło się też pozostałym naszym drużynom ligowym. Juniorzy rozbili aż 12:1 Ślężę Sobótka, a bramkowym łupem podzielili się: Krajewski 4, Szymonik 2, Czaja 2, Stańko 2, Majewski i Madej. Swój mecz wygrali też trampkarze, jednak mimo wyniku 2:0 ze Ślęzą Wrocław, jest jeszcze sporo do poprawy. Do siatki trafiali Griesa i Rydziński. Dobre zawody rozegrali także młodzicy. Mimo porażki 2-3 z Sokołem Smolec bardzo cieszy ich postawa. Gole zdobyli Aleks Czaja i Bartek Mielcarek. Wyższość przeciwniczek z Oławy musiały uznać też nasze dziewczyny. Przegrywały już 4-0, ale pod koniec meczu Nagajek i Niedźwiedź zdobyły po bramce, zmniejszając tym samym rozmiary porażki.