Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

47975092
odsłon strony od 2006-03-26

W końcu!
Posted on 25-09-2017 o godz. 11:45:34 Seniorzy

Mecz z KP Brzeg Dolny musieliśmy wygrać, aby odbić się od ligowego dna. Choć nasz styl dalej pozostawia do życzenia, to ta sztuka nam się udała i mogliśmy się cieszyć z historycznego zwycięstwa w Okręgówce.

Chwilę przed pierwszym gwizdkiem czekała nas miła chwila. Wiceprezes DZPN Dariusz Witkowski wręczył kapitanowi Michałowi Papiernikowi tablicę gratulacyjną z okazji awansu do Kl. ,,O". Wyróżnienie dostał także trener Sławomir Soliński. Otrzymał on bowiem pamiątkowy dyplom.
Brzeg podobnie jak Kolektyw, nie zapunktował ani razu w pierwszych pięciu kolejkach. Był to więc mecz o 6 punktów dla obu zespołów. Mogliśmy zacząć wybornie. Fafę sfaulowano w polu karnym, a Żuraw wykonał ,,jedenastkę" w taki sposób, że bramkarz nie miał problemów z obroną strzału. Mimo tego staraliśmy się kontrolować przebieg zawodów. Malinowski przyjął futbolówkę w pełnym pędzie, ale za długo zwlekał z uderzeniem, co ułatwiło interwencję obrońcy. Potem do głosu doszli goście. Na nasze szczęście byli tego dnia nieskuteczni, gdyż kilkukrotnie niecelnie zamykali dośrodkowania na długim słupku. Ładną paradą popisał się też Niedomagała. Jeszcze przed przerwą mogliśmy prowadzić. Fafa przytomnie wyszedł do podania z głębi pola, ale uderzył w sam środek bramki. Do przerwy mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Zaraz po zmianie stron przyjezdni postraszyli strzałem z dystansu, z którym umiejętnie poradził sobie golkiper czerwono-czarnych. W 64' wyszliśmy na prowadzenie. Żuraw przełożył sobie piłkę i kopnął po ziemi. Bramkarz nie poradził sobie ze śliską futbolówką, która zatrzepotała w siatce. Nie minęły trzy minuty, a było już 2:0. Tym razem Żuraw dograł z bocznego sektora, a na wślizgu do bramki wbił Fafa. Wówczas cofnęliśmy się nieco do obrony, wyprowadzając groźne kontrataki. Na odnotowanie zasługuje jeszcze efektowna parada Niedomagały w końcówce oraz strzał Mroza. Obie te akcje nie dały jednak efektu bramkowego. Wynik do końca nie uległ już zmianie, więc mogliśmy się cieszyć z pierwszych trzech punktów na tym szczeblu rozgrywkowym.
Choć do poprawy jest jeszcze sporo, to trzeba szanować te 3 punkty. W najbliższą sobotę udamy się do Sadowic z myślą wywiezienia stamtąd czegokolwiek. To może się udać.

Kolektyw - KP Brzeg Dolny 2:0 (0:0)
Bramki: Żuraw i Fafa
Sędziowała: Pawlak z asystentami
Widzów: Ok. 20
Skład: Niedomagała - Kamiński (87' - Stawiarz), Gruszecki, Mijał, Siudak - Brzęczek (65' - Mróz), Papiernik (kpt), Chodorski (90 + 2' - Glinka), Żuraw (85' - Możdżeń), Malinowski (78' - Dodo) - Fafa (73' - Wojdon)

Niestety pozostałe zespoły Kolektywu doznały porażek. Dziewczyny poległy ze Ślęzą Wrocław 4:0, a przyczynił się do tego między innymi brak 7 podstawowych zawodniczek. Juniorzy starsi tym razem przegrali 4:1 w Jelczu Laskowicach, a honorowe trafienie zanotował Krajewski. Młodzicy musieli uznać wyższość FMS - u Strzelin. Do przerwy przegrywali 7:0, lecz zdołali wygrać drugą połowę. Skończyło się 8:2, a bramki znowu strzelał Czaja. Nie zagrali za to trampkarze. Ich mecz został przełożony.