Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

45574107
odsłon strony od 2006-03-26

Nefryt zmiażdżony. Młodzież czyni cuda.
Posted on 09-05-2017 o godz. 10:33:58 Seniorzy

W zapowiadającym się arcyciężko meczu w Jordanowie zawiedli wyłącznie gospodarze. Trampkarze przeszli do historii.

Nefryt Jordanów Śląski - Kolektyw 0:7 (0:6)
Gole: Mróz 2, Fafa 2, Murek, Korecki, Dodo.
Sędziował: p. Świerczek z asystentami; widzów około 70, w tym ok. 15 od nas.

'83 - Dudziec za Niedomagałę.

Do Jordanowa pojechaliśmy w składzie aktualnie optymalnym, choć niektórzy zawodnicy dopiero wracają do formy po kontuzjach. Dodatkowo dołączył do nas Tunezyjczyk, Hassen Hosni, który zamieszkał w sąsiedztwie i zgłosił chęć akcesu do Kolektywu. Skład 17-osobowy cieszył oko trenera, a zastanawiał fakt, ze o tym meczu nasi zawodnicy jakoś niewiele mówili. Więcej było mowy o porannym występie trampkarzy.
Nefryt jest jedyną drużyna, która pokonała nas w tym sezonie na naszym boisku. Choćby z tego powodu bardzo obawialiśmy sie tych zawodów. Zupełnie niepotrzebnie. Zawodnicy jordanowa wyszli na boisko jacyś wystraszeni, niechętni do podjęcia walki, jak za karę. odbiło się to na obrazie tego widowiska, zwłaszcza, że radwaniczanom zupełnie nie brakowało chęci by biegac, walczyć I zdobywać gole.
Strzeliliśmy siedem goli. Jeden był brzydki, jeden taki zwyczajny, a pięć pięknych. Mecz skończył się bardzo szybko, gdy w jedenastej minucie strzeliliśmy gola na 3:0. Do przerwy było 6:0 I w Jordanowie zaczęli zastanawiać się, czy nie pobijemy ich niechlubnego rekordu najwyższje porażkiw historii (0:9). Nie pobiliśmy. Nasz zespół nie musiał juz szarpać i tego nie robił, trener dał pograć całej swojej ławce, łącznie z drugim bramkarzem. Wynik ustalił Jacek dopiero w 89 minucie, gdy przepięknym strzałem nożycami pokonał Ziębę i sprawił, że obecni na ławce rezerwowych gości złapali się za głowy.

Miało być ciężko, wyszło nieco inaczej. Oby ten mecz nie spowodował zbyt dużego rozgrzania głów, bo przed nami kolejne dwie, bardzo trudne potyczki.

Najpierw w sobotę, 13 maja w Radwanicach gościć będziemy naszych kolegów z Kuropatnika. Gromnik wiosną poległ tylko raz. W tabeli trwającej rundy zajmuje trzecią pozycję.

Smutną historię ale i niesamowite zakończenie zaliczyli nasi trampkarze. W Leśnicy stawiło się ich ledwie ośmiu. Reszta wystawiła kolegów do wiatru i nie przejdziemy z tym do porządku dziennego. Ósemka obecnych postanowiła zagrać i ... wygrali 2:0 z Parasolem po golach Brendzla i Stańki. Nikt spośród pytanych zawodników, trenerów, działaczy nie słyszał, by wygrać mecz w ośmiu. Gratulacje!

Młodzicy też wygrali. W Radwanicach pokonali Ślęzę 2:1 po golach Dedzika i Ropickiego.